FG14X7R1A106KRT06
DigiKeys produktnummer
445-173132-1-ND - Remsbit (CT)
445-173132-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG14X7R1A106KRT06
Beskrivning
CAP CER 10UF 10V X7R RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
FG14X7R1A106KRT06 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,118" (4,50 x 3,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)