FG11X7R1H106KRT00 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
TDK
I lager: 3 725
Datablad
10 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
FG11X7R1H106KRT00
DigiKeys produktnummer
FG11X7R1H106KRT00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG11X7R1H106KRT00
Beskrivning
CAP CER 10UF 50V X7R RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FG11X7R1H106KRT00 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,157" (5,50 x 4,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,276" (7,00mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)