FA26X7R2J103KNU00 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 445-FA26X7R2J103KNU00-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | FA26X7R2J103KNU00 |
Beskrivning | CAP CER 10000PF 630V X7R RADIAL |
Tillverkarens standardleveranstid | 24 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 10000 pF ±10% 630V Keramiska kondensatorer X7R Radial |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | FA26X7R2J103KNU00 Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillv. | Klassificeringar AEC-Q200 |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Bulk | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda Radial |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm) |
Tolerans ±10% | Höjd - monterad (max) 0,236" (6,00mm) |
Spänning - märkt | Ledaravstånd 0,197" (5,00mm) |