CGJ5C4C0G2H271J060AA har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
KEMET
I lager: 249
Datablad
Similar
YAGEO
I lager: 8 247
Datablad
270 pF ±5% 500V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1206 (metrisk 3216)
CGJ5C4C0G2H271J060AA
DigiKeys produktnummer
445-9239-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGJ5C4C0G2H271J060AA
Beskrivning
CAP CER 270PF 500V C0G 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CGJ5C4C0G2H271J060AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,030" (0,75mm)