CGJ3E2X7R1H683K080AA
DigiKeys produktnummer
445-8121-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-8121-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGJ3E2X7R1H683K080AA
Beskrivning
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.068 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
CGJ3E2X7R1H683K080AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)