CGJ3E2C0G1H100D080AA
DigiKeys produktnummer
445-13322-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-13322-1-ND - Remsbit (CT)
445-13322-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGJ3E2C0G1H100D080AA
Beskrivning
CAP CER 10PF 50V C0G 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 pF ±0,5pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CGJ3E2C0G1H100D080AA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±0,5pF
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)