CGA8R4NP02J473J320KA
DigiKeys produktnummer
445-172572-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-172572-1-ND - Remsbit (CT)
445-172572-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA8R4NP02J473J320KA
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 630V NP0 1812
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±5% 630V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1812 (metrisk 4532)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CGA8R4NP02J473J320KA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tillv.
Egenskaper
Hög temperatur
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1812 (metrisk 4532)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,126" (4,50 x 3,20mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,138" (3,50mm)