CGA8N2X7R2A684K230KA
DigiKeys produktnummer
445-7913-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-7913-1-ND - Remsbit (CT)
445-7913-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA8N2X7R2A684K230KA
Beskrivning
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1812
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.68 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 1812 (metrisk 4532)
EDA-/CAD-modeller
CGA8N2X7R2A684K230KA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Inkapsling/låda
1812 (metrisk 4532)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,126" (4,50 x 3,20mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,098" (2,50mm)