CGA5L4NP02W153J160AA
DigiKeys produktnummer
445-172611-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-172611-1-ND - Remsbit (CT)
445-172611-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA5L4NP02W153J160AA
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 450V NP0 1206
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±5% 450V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
CGA5L4NP02W153J160AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tillv.
Egenskaper
Hög temperatur
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,075" (1,90mm)