CGA5L3X7R2E683K160AA
DigiKeys produktnummer
445-5850-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-5850-1-ND - Remsbit (CT)
445-5850-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA5L3X7R2E683K160AA
Beskrivning
CAP CER 0.068UF 250V X7R 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.068 µF ±10% 250V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
CGA5L3X7R2E683K160AA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)