CGA5H2C0G2A153J115AA
DigiKeys produktnummer
445-15572-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-15572-1-ND - Remsbit (CT)
445-15572-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA5H2C0G2A153J115AA
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 100V C0G 1206
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
CGA5H2C0G2A153J115AA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,051" (1,30mm)