CGA4J3X7R1H155M125AB
DigiKeys produktnummer
445-CGA4J3X7R1H155M125ABTR-ND - Remsa och spole (TR)
445-CGA4J3X7R1H155M125ABCT-ND - Remsbit (CT)
445-CGA4J3X7R1H155M125ABDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA4J3X7R1H155M125AB
Beskrivning
CAP CER 1.5UF 50V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 µF ±20% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
CGA4J3X7R1H155M125AB Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)