CGA4C4NP02W181J060AA har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
KEMET
I lager: 1 760
Datablad
180 pF ±5% 450V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
CGA4C4NP02W181J060AA
DigiKeys produktnummer
445-172582-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-172582-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA4C4NP02W181J060AA
Beskrivning
CAP CER 180PF 450V NP0 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
CGA4C4NP02W181J060AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tillv.
Egenskaper
Hög temperatur
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Tillämpningar
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,030" (0,75mm)