CGA4C4C0G2W181J060AA
DigiKeys produktnummer
445-15540-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-15540-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA4C4C0G2W181J060AA
Beskrivning
CAP CER 180PF 450V C0G 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
180 pF ±5% 450V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
CGA4C4C0G2W181J060AA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,030" (0,75mm)