CGA2B2X7R1H472M050BA
DigiKeys produktnummer
445-12278-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-12278-1-ND - Remsbit (CT)
445-12278-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA2B2X7R1H472M050BA
Beskrivning
CAP CER 4700PF 50V X7R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±20% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CGA2B2X7R1H472M050BA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)