CGA2B2C0G1H181J050BA
DigiKeys produktnummer
445-5599-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-5599-1-ND - Remsbit (CT)
445-5599-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA2B2C0G1H181J050BA
Beskrivning
CAP CER 180PF 50V C0G 0402
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
180 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CGA2B2C0G1H181J050BA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)