CGA1A2C0G1H560J030BA
DigiKeys produktnummer
445-9072-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-9072-1-ND - Remsbit (CT)
445-9072-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA1A2C0G1H560J030BA
Beskrivning
CAP CER 56PF 50V C0G 0201
Detaljerad beskrivning
56 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
EDA-/CAD-modeller
CGA1A2C0G1H560J030BA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)