CGA1A2C0G1H270J030BA
DigiKeys produktnummer
445-9035-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-9035-1-ND - Remsbit (CT)
445-9035-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA1A2C0G1H270J030BA
Beskrivning
CAP CER 27PF 50V C0G 0201
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
27 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CGA1A2C0G1H270J030BA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)