CEU3E2X7R1H472M080AE
DigiKeys produktnummer
445-12021-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-12021-1-ND - Remsbit (CT)
445-12021-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CEU3E2X7R1H472M080AE
Beskrivning
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±20% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CEU3E2X7R1H472M080AE Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)