CCT261631-30-06-00
DigiKeys produktnummer
445-172910-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CCT261631-30-06-00
Beskrivning
CURR SENSE XFMR 30A CHAS MNT
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
30 A Strömtransformatorer 50/60Hz 492Ohm Chassimontering
Kategori
Strömförhållande
3000:1
Tillverkare
TDK
Likströmsresistans (DCR)
492Ohm
Serie
Monteringstyp
Chassimontering
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 1,126" x B 0,728" (28,60 x 18,50mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
1,260" (32,00mm)
Frekvensomfång
50/60Hz
Termineringstyp
Trådledare med kontakt
Typ
Ej invasiv (delad kärna)
Vikt
0,133 lb (60,33 g)
Strömklassning (Ampere)
30 A