C4532X7R2A225K230KA
DigiKeys produktnummer
445-4510-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-4510-1-ND - Remsbit (CT)
445-4510-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C4532X7R2A225K230KA
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1812
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 1812 (metrisk 4532)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C4532X7R2A225K230KA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1812 (metrisk 4532)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,126" (4,50 x 3,20mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,098" (2,50mm)