C4532NP02E104J320KN
DigiKeys produktnummer
445-172558-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-172558-1-ND - Remsbit (CT)
445-172558-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C4532NP02E104J320KN
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 250V NP0 1812
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±5% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1812 (metrisk 4532)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C4532NP02E104J320KN Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Egenskaper
Hög temperatur
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1812 (metrisk 4532)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,126" (4,50 x 3,20mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,138" (3,50mm)