C2012X8R1E334K125AA
DigiKeys produktnummer
445-2513-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-2513-1-ND - Remsbit (CT)
445-2513-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C2012X8R1E334K125AA
Beskrivning
CAP CER 0.33UF 25V X8R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.33 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X8R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
C2012X8R1E334K125AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Egenskaper
Hög temperatur
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)