C2012X7T2W333K125AA
DigiKeys produktnummer
445-7753-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-7753-1-ND - Remsbit (CT)
445-7753-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C2012X7T2W333K125AA
Beskrivning
CAP CER 0.033UF 450V X7T 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.033 µF ±10% 450V Keramiska kondensatorer X7T 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C2012X7T2W333K125AA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Inte för nya designer
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)