C2012X7S0J226M125AC
DigiKeys produktnummer
445-9093-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-9093-1-ND - Remsbit (CT)
445-9093-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C2012X7S0J226M125AC
Beskrivning
CAP CER 22UF 6.3V X7S 0805
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
22 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X7S 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C2012X7S0J226M125AC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)