C2012X7R2E102M085AE är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
TDK
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
KEMET
I lager: 3 870
Datablad
Uppgradering
YAGEO
I lager: 392
YAGEO
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
1000 pF ±20% 250V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
C2012X7R2E102M085AE
DigiKeys produktnummer
C2012X7R2E102M085AE-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C2012X7R2E102M085AE
Beskrivning
CAP CER 1000PF 250V X7R 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C2012X7R2E102M085AE Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Mjuk avslutning
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Inte för nya designer
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)