C2012X6S1H105K085AB
DigiKeys produktnummer
445-14501-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-14501-1-ND - Remsbit (CT)
445-14501-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C2012X6S1H105K085AB
Beskrivning
CAP CER 1UF 50V X6S 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X6S 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C2012X6S1H105K085AB Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Inte för nya designer
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)