C2012X5R1V335K125AC
DigiKeys produktnummer
445-14429-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-14429-1-ND - Remsbit (CT)
445-14429-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C2012X5R1V335K125AC
Beskrivning
CAP CER 3.3UF 35V X5R 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.3 µF ±10% 35V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
C2012X5R1V335K125AC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Artikelstatus
Inte för nya designer
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)