C2012C0G2W101K060AA
DigiKeys produktnummer
445-15298-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-15298-1-ND - Remsbit (CT)
445-15298-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C2012C0G2W101K060AA
Beskrivning
CAP CER 100PF 450V C0G 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 pF ±10% 450V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
C2012C0G2W101K060AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,030" (0,75mm)