C2012C0G2E122K085AA
DigiKeys produktnummer
445-14334-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-14334-1-ND - Remsbit (CT)
445-14334-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C2012C0G2E122K085AA
Beskrivning
CAP CER 1200PF 250V C0G 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1200 pF ±10% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
C2012C0G2E122K085AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)