C2012C0G1E223J125AA
DigiKeys produktnummer
445-2674-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-2674-1-ND - Remsbit (CT)
445-2674-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C2012C0G1E223J125AA
Beskrivning
CAP CER 0.022UF 25V C0G 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.022 µF ±5% 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C2012C0G1E223J125AA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Inte för nya designer
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)