C1608X7R1H103K080AA
DigiKeys produktnummer
445-1311-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-1311-1-ND - Remsbit (CT)
445-1311-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1608X7R1H103K080AA
Beskrivning
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
C1608X7R1H103K080AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)