C1608X6S1A106M080AC
DigiKeys produktnummer
445-9019-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-9019-1-ND - Remsbit (CT)
445-9019-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1608X6S1A106M080AC
Beskrivning
CAP CER 10UF 10V X6S 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±20% 10V Keramiska kondensatorer X6S 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
C1608X6S1A106M080AC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)