C1608X5R1H474K080AB | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | C1608X5R1H474K080AB |
Beskrivning | CAP CER 0.47UF 50V X5R 0603 |
Tillverkarens standardleveranstid | 16 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.47 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | C1608X5R1H474K080AB Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-85°C |
Serie | Egenskaper Låg ESL |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 0603 (metrisk 1608) |
Tolerans ±10% | Storlek/dimension L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,035" (0,90mm) |