C1608X5R1C684M080AA
DigiKeys produktnummer
445-5155-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-5155-1-ND - Remsbit (CT)
445-5155-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1608X5R1C684M080AA
Beskrivning
CAP CER 0.68UF 16V X5R 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.68 µF ±20% 16V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
C1608X5R1C684M080AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Inte för nya designer
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)