C1608NP01H821J080AA har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
TDK
I lager: 4 339
Datablad
Direkt
KEMET
I lager: 38 963
Datablad
Direkt
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Uppgradering
KEMET
I lager: 655
Murata Electronics
KYOCERA AVX
820 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
C1608NP01H821J080AA
DigiKeys produktnummer
445-14093-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1608NP01H821J080AA
Beskrivning
CAP CER 820PF 50V NP0 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C1608NP01H821J080AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Egenskaper
Hög temperatur
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)