C1608NP01H2R2C080AA
DigiKeys produktnummer
445-14073-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-14073-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1608NP01H2R2C080AA
Beskrivning
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 pF ±0,25pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
C1608NP01H2R2C080AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Egenskaper
Hög temperatur
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±0,25pF
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)