C1608NP01H102J080AA
DigiKeys produktnummer
445-14055-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-14055-1-ND - Remsbit (CT)
445-14055-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1608NP01H102J080AA
Beskrivning
CAP CER 1000PF 50V NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
C1608NP01H102J080AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Egenskaper
Hög temperatur
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)