C1608CH2A182K080AA
DigiKeys produktnummer
445-15251-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-15251-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1608CH2A182K080AA
Beskrivning
CAP CER 1800PF 100V CH 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1800 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer CH 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
C1608CH2A182K080AA Modeller
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Monteringstyp
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)