C1608C0G2E271J080AA har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KEMET
I lager: 5 581
Datablad
Direkt
KEMET
I lager: 35 877
Datablad
Similar
Knowles Syfer
Similar
Knowles Syfer
270 pF ±5% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
C1608C0G2E271J080AA
DigiKeys produktnummer
445-4129-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-4129-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1608C0G2E271J080AA
Beskrivning
CAP CER 270PF 250V C0G 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C1608C0G2E271J080AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)