C1608C0G2A271K080AA har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
TDK
I lager: 5
Datablad
Uppgradering
TDK
I lager: 9 591
Datablad
I lager: 4 820
Direkt
Knowles Syfer
Direkt
KEMET
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
KEMET
270 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
C1608C0G2A271K080AA
DigiKeys produktnummer
445-14016-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-14016-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1608C0G2A271K080AA
Beskrivning
CAP CER 270PF 100V C0G 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C1608C0G2A271K080AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)