C1608C0G2A271J080AA
DigiKeys produktnummer
445-4123-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-4123-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1608C0G2A271J080AA
Beskrivning
CAP CER 270PF 100V C0G 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
270 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
C1608C0G2A271J080AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Monteringstyp
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)