C1608C0G1H470J080AA
DigiKeys produktnummer
445-1277-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-1277-1-ND - Remsbit (CT)
445-1277-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1608C0G1H470J080AA
Beskrivning
CAP CER 47PF 50V C0G 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
C1608C0G1H470J080AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)