C1608C0G1H391K080AA har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
TDK
I lager: 6 220
Datablad
Uppgradering
TDK
I lager: 6 574
Datablad
Direkt
KEMET
Direkt
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
KEMET
390 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
C1608C0G1H391K080AA
DigiKeys produktnummer
445-C1608C0G1H391K080AATR-ND - Remsa och spole (TR)
445-C1608C0G1H391K080AADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1608C0G1H391K080AA
Beskrivning
CAP CER 390PF 50V C0G 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C1608C0G1H391K080AA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)