C1608C0G1H101J080AE
DigiKeys produktnummer
445-173611-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-173611-1-ND - Remsbit (CT)
445-173611-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1608C0G1H101J080AE
Beskrivning
CAP CER 100PF 50V NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C1608C0G1H101J080AE Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Mjuk avslutning
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)