C1005NP01H1R5C050BA
DigiKeys produktnummer
445-13792-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-13792-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1005NP01H1R5C050BA
Beskrivning
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0402
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 pF ±0,25pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
C1005NP01H1R5C050BA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Egenskaper
Hög temperatur
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±0,25pF
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)