C0816X5R0J105M050AC har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
1 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0306 (metrisk 0816)
0306 (0816 Metric) 0,60mm
C0816X5R0J105M050AC
DigiKeys produktnummer
445-4062-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-4062-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0816X5R0J105M050AC
Beskrivning
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0306
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0816X5R0J105M050AC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL (omvänd geometri)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Tillämpningar
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0306 (metrisk 0816)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,031" x B 0,063" (0,80 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,024" (0,60mm)