C0603X5R1A683K030BC har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Murata Electronics
I lager: 75 533
Datablad
0.068 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0201 (metrisk 0603)
C0603X5R1A683K030BC
DigiKeys produktnummer
445-13667-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603X5R1A683K030BC
Beskrivning
CAP CER 0.068UF 10V X5R 0201
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0603X5R1A683K030BC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)