C0603CH1H0R5C030BA
DigiKeys produktnummer
445-10694-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-10694-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603CH1H0R5C030BA
Beskrivning
CAP CER 0.5PF 50V CH 0201
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.5 pF ±0,25pF 50V Keramiska kondensatorer CH 0201 (metrisk 0603)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0603CH1H0R5C030BA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Tillämpningar
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Tolerans
±0,25pF
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)