C0402C0G1C5R6D
DigiKeys produktnummer
445-5452-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-5452-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0402C0G1C5R6D
Beskrivning
CAP CER 5.6PF 16V C0G 01005
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5.6 pF ±0,5pF 16V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 01005 (metrisk 0402)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0402C0G1C5R6D Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Monteringstyp
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
01005 (metrisk 0402)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,016" x B 0,008" (0,40 x 0,20mm)
Tolerans
±0,5pF
Tjocklek (max)
0,009" (0,22mm)